NeHodgkinský lymfom - typ B

NeHodgkinský lymfom - typ B

Jmenuji se Lucie, je mi 30 let a v roce 2008 jsem vyhrála nad rakovinou krve :-) 

Po porodu holčičky se v mém těle zbláznila bílá krvinka, rostla a rostla a během šestinedělí vyrostla na 8 x 8 cm. Její „kamarádky“ se rozlezly do okolních uzlin a ty během dalších dvou týdnů povyrostly na jeden a půl až dva centimetry. V šestinedělí mívají maminky teploty, jsou unavené, mají vyrážku, potí se, krvácí.... já k tomu měla ještě suchý, stále se zhoršující kašel, uzliny na krku a za klíční kostí a bolestivé kotníky. Jedna noha se dala po zemi leda šoupat :-)..


luciekavankova001

 

Velké štěstí na lékaře, vše šlo rychle, když byli dcerce dva měsíce, měla jsem po vyjmutí uzliny a jasnou diagnózu. Brzy na to trepano a hned po něm první dávka chemoterapie. Můj typ byl agresivní, ale díky tomu dobře léčitelný. Potřeboval silné dávky chemoterapie. Poslední tři byly o tom, že jsem ležela v nemocnici vždy čtyři dny a od rána do večera probíhalo „kapání“, to jsem se pak už klepala, zvracela a při odchodu se pomalu odšourala do auta. Jenže, NÁDOR MIZEL! Transplantace ani ozařování se do mě nevešlo. Tělo mělo dost, ale nádor byl pryč, PET negativní, byla naděje, že šest cyklů chemoterapie bude stačit. 

Další čtyři měsíce jsem si píchala neupogeny na podporu imunity, brala léky na zničení cytomegaloviru, ty mi způsobovaly deprese – zvracení je proti nim procházka růžovou zahradou :-). Jsem muzikant, violistka, asi půl roku trvalo, než v dlaních dorostla koncová nervová vlákna a já získala bývalý cit. Po sedmi měsících hormonálního tlumení Zoladexem a osmi měsících čekání se mi obnovil menstruační cyklus, tělo bylo zmatelé, silné výkyvy nálad, velká únava, po skončení menstruace trvalo zhruba další týden než jsem se zotavila a měla trochu energie. Cyklus byl krátký, 20 – 25 dnů. To bylo nepříjemné a vleklé.

 


luciekavankova002

 

 

Lázeňská léčba v Jeseníkách v Karlově Studánce se snad ani nedá popsat.... v tom krásném poklidném místě, jak říkává kamarádka: „v Karlově Pohádce“, jsem strávila pět týdnů, které byly naplněné péčí o vyčerpané tělo a díky času na sebe a novým přátelům, horám, které se mi podařilo zdolat, úžasnou péčí o duši. Poprvé od konce léčby jsem měla dostatek bílých krvinek, imunita se začala vracet.

Lázeňská léčba v Jeseníkách v Karlově Studánce se snad ani nedá popsat.... v tom krásném poklidném místě, jak říkává kamarádka: „v Karlově Pohádce“, jsem strávila pět týdnů, které byly naplněné péčí o vyčerpané tělo a díky času na sebe a novým přátelům, horám, které se mi podařilo zdolat, úžasnou péčí o duši. Poprvé od konce léčby jsem měla dostatek bílých krvinek, imunita se začala vracet.

CT rok po ukončení léčby konstatovalo, že se nemoc pravděpodobně vrátila, za ďolíkem mezi klíčními kostmi jsem měla cosi velké 2 x 4 cm, co tam před rokem nebylo. K velké úlevě PET prokázal, že jde o aktivovaný brzlík – dětský imunitní orgán.  

Uzdravování z chemoterapií bylo zdlouhavé, velmi mi pomohly doplňky stravy od Tiens a také Alveo od Akuny, skvělá byla a je kombucha. Rodina, manžel, a všichni přátelé, tolik opravdové lásky. Naše holčička díky péči ostatních nestrádala, a já si jí mohla také trochu užít :-). Říkali: „bude trvat rok až dva než se úplně zotavíte“. Blíží se podzim 2010, jsem zdravá, šťastná, bez problémů chovám svou 14-ti kg holčičku, funguju v domácnosti, znovu hraju na svůj nástroj, dokonce na rukách nahmatávám nové silné žíly a od září se chystám do ZŠ na částečný úvazek „krotit divou zvěř“.

Díky nemoci jsem poznala velikost lásky mého manžela a celé rodiny, objevila skvělé doplňky stravy, bezvadné cvičení „pět tibeťanů“ a především a to je snad to nejdůležitější ze všeho, osvobodila jsem se od obrovské míry strachů a úzkostí, které mi otravovali život. V tomto smyslu je rakovina to nejlepší co mě mohlo potkat :-)! Nikdo vás nevytrhne z utrpení, které prožíváte, ale výsledek, snad i ve vašem případě, bude stát za to. Až všechno skončí, všechna nesmyslná kolečka skládačky zapadnou na své místo a vy budete mít RADOST, protože to všechno bude dávat smysl. A tak se prosím nebojte.....

 

 

luciekavankova003

Srdečně zdravím! Lucie Kavánková z Tupadel

Lucie Kavánková z Tupadel

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.